Historie

17.01.2018

Na sezónu 2018 znovu rozšiřujeme náš tým a hledáme šikovné a pracovité lidi se vztahem k zahradě a trávníkům popřípadě i mladé zahradní architekty, kteří se nebojí práce u počítače i rukama.

Podmínky rád sdělím při osobní schůzce. Zahradnické vzdělání není podmínkou, řidičský průkaz B.

Své dotazy můžete zasílat na info@greengreen.cz,

nebo kontaktovat telefonicky Ing. Michal Volejník - 603297305.

 

15.06.2016

O co méně přidáváme příspěvky na web o to více nás můžete vidět na trávnících a zahradách, ať už dříve, nebo nově zakládaných.

Bohužel se pomalu, ale jistě šíří menší či větší pohromy na naše trávníky a to nemohu přehlížet. Byla by velká škoda, aby vaše trávníky zbytečně chřadly a ztrácely na své kráse, když na vše existuje řešení.

V současné době díky zvláštnímu rázu počasí se nám na trávnících celkem hojně rozšířila kornatka travní( červená nitkovitost trav), kterou můžte poznat celkem jednoduše podle proschlých listů trav nakonci roztřepených a ve vlhkém prostředí s vyditelnými chomáčky narůžovělého mycelia. 

Další pohromou pro váš trávník je díky velice mírné zimě přemnožení tiplice a v tuto chvíli si nejspíše její larvy pochutnávají na koříncích vašeho trávníku a pomalu vylézají i ven z trávníku, ve kterém zanechávají uplně mrtvá místa a otvory cca 5-8mm v průměru.

Co proti těmto nepříjemnostem dělat?

Kornatku v začátku přemůžete výrazným nahnojením a zvýšením zálivky, současně je důležite již napadená místa vyhrabat hraběmi a dosít. Pokud je kornatka již rozšířena příliš je vhodné provést navíc postřik vynikajícím ochraným a léčebným prostředkem ARMOREX od holandské značky PURE. 

Tiplice s tou je to horší, ale díky tomu, že máme k dispozici skvělou značku holandských hnojiv a ochraných prostředků PURE není nic ztraceno. Opět můžeme použít vynikající prostředek ARMOREX, který tiplice nezabíjí, ale "odpuzuje". 

Pro bližší informace mě neváhejte kontaktovat na tel. čísle 603297305 - Ing. Michal Volejník

 

15.02.2016

Hledáme výpomoc na celou sezónu 2016. Požadujeme kladný vztah k zahradě a hlavn trávníkům, chuť učit se něco nového.

Své CV zasílejte na info@greengreen.cz nebo volejte Ing. Michal Volejník - 603297305 

 

05.07.2015

Přoč si (ne)pořídit kobercový trávník. 

Už pomalu standardem se v dnešní době stává, že pokud si zakládáme zahradu, děláme automatický závlahový systém(AZS), sáhneme i po rychlém řešení - kobercovém trávníku. Vždyť máme hned krásný trávník a nemusíme čekat - a to je přece úžasné!
Prozradím vám, ale některá úskalí, které vás při této rychlé alternativě čekají. 
Kobercový trávník, je trávník který roste ideálně tři roky a po tyto tři roky má kompletní údržbu kterou potřebuje. Po této době je seříznutý na 3 cm tlustý pás krásně prokořeněný, který ale přijde o 2/3 svých kořenů, které při SPRÁVNÉ údržbě zase dorostou. A to je ten problém, kolik nových majitelů má tolik zkušeností a trávníkářských vědomostí, aby trávníku poskytli dostatečnou péči, která zajistí dobrý růst a zakořenění trávníku. 
Ze zkušeností od zákazníku, u kterých děláme celoroční údržbu vím, že minimálně 90% lidí tyto zkušenosti nemají, nebo nemají dostatek času na údržbu trávníku. Proto se stává, že trávník první rok je pěkný, ale po dvou maximálně třech letech začne mít problémy a vypadá často hůře než většina trávníků setých. 
Proto, pokud uvažujete o založení kobercového trávníku, připravte se na to, že budete muset minimálně 1x za 6 dní sekat, každých 6-8 týdnů hnojit, minimálně dvakrát ročně udělat vertikutaci a následně dokonale trávník vyčesat a alespoň 1x za 2 roky provést aerifikaci a se zapískováním. A co je nejdůležitější, od začátku správně nastavit AZS. 
 
P.S.: pokud si už necháte dělat od nějakých odborníků AZS, uvědomte si, že jednou pokud budete chtít mít trvale pěkný trávník budete muset provést aerifikaci, a proto nechat si rozvody AZS uložit do hloubky menší než 10 cm je způsob jak si tento úkon znemožnit nebo se připravte na mnoo a mnoo děr v trubkách. 

 

25.06.2015

Dnes jsme naskladnili novou várku hnojiv PURE Sport and Golf a PURE Autumn/Moss Remover dále také nově u nás můžete zakoupit půdní vylepšovače Biovin a Zeolit a pro bojovníky s mechem v trávníku Vinázu

šechny tyto produkty máme SKLADEM.

 


30.04.2015

Měsíc nám uběhl jako voda a trávník by měl být pěkně nastartovaný jarní údržbou a hnojením a v tuto chvíli již i pěkně rostoucí.

Pokud tomu tak není, je několik možností:

1) vzhledem k velice suchému počasí a celkem vysokým teplotám spolu s téměř neustále foukajícím větrem, je váš trávník s největší pravděpodobností příliš vysušený.

2) trávník jsem zalil a stejně je za dva dny suchý. Pokud tomu takto je i u vás, je to s největší pravděpodobností vlivem mělce a řídce zakořeněného trávníku. Hlubší kořenění podpoříte správnou zálivkou a přísunu vzduchu do půdy ke kořenům. 

3) začali jste se starat o trávník až letos? Dejte mu čas a vše co potřebuje, krásný trávník není za den, je to o komplexní dlouhodobé(vlastně nikdy nekončící) péči.

Pokud jste nešťastní a nevíte si již rady volejte, pište.

 

P.S.: Máte dost hnojiva na další hnojení, čas na další dávku se rychle blíží. 

 

 

31.03.2015

Jaro je sice již tady, ale podle dnešního počasí se ani zima ještě úplně nechce vzdát. 

I přes tyto rozmary počasí je důležité nezapomenout co vše je nutné s trávníkem udělat, aby rychle nastartoval na novou sezónu. 

Ti, kteří už s námi hnojí hnojivy PURE pravidelně, jistě vůbec nepřekvapí, že jejich trávník již potřeboval posekat a že jeho barva je hezky zelená, narozdíl od souseda co používá k hnojení "chemii".

Vzhledem k tomu, že teplota země pozvolna stoupá, zvláště na dobře osluněných místech příchází čas na vertikutaci a jarní startovací pohnojení třeba PURE - SPORT and GOLF. A pokud to uděláte v dávce 3,5kg na 100m2 rozhodně neuděláte chybu.

 

10.03.2015

Konečně se nám podařilo rozchodit naši IP meteostanici ME 11.

Nachází se v Jinačovicích v nadmořské výšce 371 m n.m.(Bpv), do budoucna bychom chtěli pro vás připravit statistiky o úhrnu srážek, slunečním osvitu a pod.(denní, týdenní, měsíční a roční).

Díky těmto všem informacím, si můžete mnohem jednodušeji nastavit váš AZS nebo se třeba zpětně podívat, kde jste udělali se svým trávníkem chybu při zalévání.

 

25.02.2015

Sníh už nám zcela odtál a je tedy nejvyšší čas nahnojit druhou dávku zimního hnojiva, my rozhodně doporučujeme Pure Autumn, které najdete i zde na našich stránkách.

 

03.02.2015

Krajinu nám konečně přikryla sněhová peřina a trávník má šanci alespoň chvíli "spát" a sbírat síly na další rok.

A abychom mu v tom pomohli je dobré nejlépe vůbec na něj nevstupovat do té doby než nerozmrzne, pak provedeme hnojení zimním hnojivem pro podporu růstu kořenového systému a pro zesílení buněčných stěn.

Na jaře se nám za to trávník odmění rychlým startem a větší odolností proti plísňovým chorobám.

 A jaké hnojivo teď ideálně použít? Jasná volba je Pure Autumn, které najdete i zde na našich stránkách.

 

01.01.2015

PF 2015

10.11.2014

Už jste nahnojili? Nejvyšší čas pohnojit váš trávník podzimním hnojivem, pokud používáte profesionální hnojiva PURE použijte hnojivo AUTUMN ve vyšší dávce 3,5kg/100m2.

Chcete-li váš trávník na zimu co nejvíce připravit, máme pro vás nově i ochranný postřik PURE ARMOREX.

Oba produkty PURE můžete koupit i u nás na provozovně.

 

 

01.10.2014

Přijímáme objednávky na roční údržby na rok 2015 a současně rozšiřujeme naše služby o kompletní údržbu zahrady.

Při závazné objednávce odeslané tento v roce garantujeme ceny letošního roku.

 

30.09.2014

Po delší době kdy nám stačilo pravidelně hnojit a kosit trávník se dostáváme pomalu na konec sezóny a je třeba začít trávník připravovat na zimu. 

 

Šestý díl: příprava na zimu

Při hnojení bychom měli začít používat hnojiva podzimní, zimní, s malým množstvím dusíku a naopak vyšším množstvím draslíku a fosforu.

Dále bychom měli na timu trávník zbavit odumřelých stébel trav a všech organických zbytků (vertikutace a skarifikace)které by se staly živnou půdou pro houbová a plísňová onemocnění. Dále tím umožníme trávníku rychleji povrchově vyschnout.

 

 

24.07.2014

AKCE SLEVA 15% NA ROČNÍ ÚDRŽBU GREEN kosení 12-25 mm

 

24.07.2014

Brněnský kraj konečně za posledních pár dní trochu ovlažil déšť a my víme i kolik nám za posledních několik dní zalil. 

Jak je to možné? Instalovali jsme IP meteostanici a již teď pracujeme na zpřístupnění zjištěných dat i pro vás zde na našich stránkách.

Na co se můžete v blízké době těšit? Týdení úhrny srážek, okamžité hodnoty jako teplota, vlhkost, rychlost větru, intenzita osvitu, atm. tlak.

Naše meteostanice se nachází v těsné blízkosti golfového hřiště Kaskáda a jeho hodnoty se tedy mohou hodit také golfistům kteří by rádi zjistili jak je na jejich oblíbeném golfovém hřišti.

 

14.07.2014

 Založení golfového greenu je poměrně složitá věc. Záleží co si představujete, že ve výsledku budete mít. 

Obecně je nutné si uvědomit, že se chystáte založit nejnáročnější trávník a být připraven na nemalé investice do nářadí a času.
Pokud jste ochoten toto podstoupit, musíte začít hezky od začátku.
Na green potřebujete závlahu ideálně s vlastní řídící jednotkou, protože potřeba vody u greenu a klasického trávníku je dosti odlišná. Dále aby nedocházelo k přemokření je důležitá drenážní vrstva cca 20-25cm (hrubý štěrk)na drenážní vrstvu dále křemičitý písek (pro domácí green bych vylepšil některým z půdních vitalizérů jako je biovin, worm humus, a pro lepšíhospodaření s vodou zeolit) 15-20cm a nakonec 3-5 cm substrátu(substrát přímo na greeny, žádný klasický trávníkový). Nakonec zvolit vhodnou směs semínka.
Důležité je vrstvy dobře zaválcovat aby se neprošlapávaly při prvních sečích. Hnojit v krátkých intervalech a než tráva vyroste, neustále zalívat tak aby semínko a klíčky nezaschly. Dále počítejte s pravidelnou seči, hnojením, vertikutací, pískováním, aerifikací. Pokud by to vypadalo, že vás chci odradit tak to tak není, ale chce to spoustu času a i poměrně dost financí a nic nezanedbat.
Přeji hodně zdaru a pokud se budete svým výsledkem chtít pochlubit rádi vaši fotku zveřejníme.

 

07.07.2014

Novinky v naší půjčovně!

Zádový postřikovač SOLO s membránovým čerpadlem.

Rotační sekačka s pojezdem Honda

 

09.06.2014

Pátý díl: Dosev

Po našich problémech s webem se konečně můžeme vrátit k našemu seriálu a bohužel tak trošku s křížkem po funuse můžeme navázat na likvidaci plevele. Po likvidaci dvouděložných plevelů(popřípadě mechů, ale na ty máme i lepší a vhodnější prostředky na jejich vyhubení) se můžeme vrhnout na dosev. Nejvhodnější pro dobrý dosev je použití dosévačky, ale tu asi hned tak někdo doma nemá a ani v půjčovnách není úplně snadné ji sehnat. Proto se nám osvědčilo kombinovat mělkou(do 3mm) až střední(do 5mm) vertikutaci s následným dosevem. Při vertikutaci dojde k vytvoření drážek, do kterých může semínko napadat a je alespoň částečně chráněné a má i svůj prostor pro vývoj. Co je velice důležité, je výběr druhu trávy pro dosev, pokud je to možné je asi nejlepší volbou speciální směs semen pro dosev s přihlédnutím na složení původního trávníku. Popřípadě nejjednodušší variantou, kterou neuděláte nikdy chybu, použít stejnou směs semen, kterou jste použili při založení trávníku. A na závěr, proč vlastně doséváme? Jedním z hlavních důvodů je samozřejmě zahuštění řídkých míst, dále pak je potřeba mít na paměti že každá rostlinka trávy se může časem dostat do fáze, kdy už pouze stagnuje a nevytváří dceřiné rostlinky a tedy nezahušťuje, nebo dokonce postupně slábne, odumírá.

Proto pokud chcete mít dlouhodobě hustý krásný trávník, nejspíše se bez dosevu neobejdete. A čím dosévat? Na zahradách u rodinných domů rozhodně nedoporučuji rozmetadla, ale jednoznačně štěrbinové aplikátory- sečky. Jednu jednoduchou můžete najít i v naší půjčovně.

V dalším dílu vám zkusíme přiblížit jak a proč provádět topdressing.

 

 

18.04.2014

Čtvrtý díl: Likvidace plevele

Trávník roste a s ním i plevele v trávníku. Jedinou spolehlivou cestou jak se jich zbavit(alespoň těch dvouděložních) je postřik. Pokud si nechcete hrát na botanika, a napřed určit všechny druhy plevelů ve vašem trávníku a pak se stát amatérským chemikem a namíchat tu správnou kombinaci chemikálií které všechny zničí, použijte již namíchaný a osvědčený Bofix, popřípadě pokud vás trápí pouze některé z plevelů, dá se použít i Starane 250 EC, Banvel 480 S a pod. 

Důležité je nic neuspěchat, každý z těchto přípravků má doporučený rozsah aplikační teploty, je nutné neaplikovat postřik na mokrý trávník a stejně tak by nemělo alespoň 2 hodiny po aplikaci pršet a nebo pouštět závlahu. 

A ještě jedna rada na závěr nikdy neaplikujte postřik při větrném počasí a doporučuji kolem stromků, keřů a ostatních rostlin, které nechcete poškodit omotat nějakou plachtu, igelit, nebo jakkoliv zakrýt.

Pro ty co nemají postřikovač, můžeme nabídnout náš zádový pákový postřikovač z půjčovny.

V příštím díle si řekneme něco o dosevu a to již velice brzy.

 

 

06.04.2014

Třetí díl: Hnojení

Jaro se rozběhlo plným tempem a je vhodný čas na hnojení. Protože v tuto chvíli již máme alespoň jedno sekání za sebou, máme po vertikutaci, skarifikaci a trávník se začíná pěkně zelenat. Pro tento start je důležité dodat trávníku "palivo" v podobě hnojiva bohatého na dusík. První jarní hnojení se provádí vyšší dávkou hnojiva, budeme-li mluvit o bio hnojivu PURE Sport and Golf, zvolte dávku 3,5kg na 100m2.

V další kapitole bude následovat likvidace plevele.

 

23.03.2014

Stále hledáme brigádnika na výpomoc na sezónu 2014. Vhodné pro studenty MZLU Brno.

Informace na telefonním čísle 603297305.

 

23.03.2014

Druhý díl: Vertikutace a skarifikace

Pomalu ale jistě se blíží vhodný termín pro vertikutaci a skarifikaci.

Proč vlastně provádět vertikutaci a skarifikaci? 

Vertikutace je důležitá u zapojeného, hustého trávníkum. Vertikutace múže být hluboká, nebo mělká. Teď na jaře se provádí mělká vertikutace. Co vlastně vertikutace je? Termín pochází z anglického slova VERTICUT= vertikální(svislé) přořezání trávníku. Na jaře víceméně slouží k pročištění travního drnu od stařiny a provádí se do hloubky 3-5mm.

Obecně vertikutací docílíme:

  • Provzdušňování nadzemní vrstvy (strniště)
  • Snížení množství stařiny v nadzemní vrstvě
  • Zvýšení cirkulace vzduchu, rychlosti průsaku vody a živin do vegetační vrstvy
  • Zvýšení přívodu světla k odnožovací zóně
  • Podpoříme růst kořenů
  • Omezíme růst plevelných druhů s přízemní růžicí

Při hluboké vertikutaci (15-20 mm) docílíme ještě

  • Oddělení oddenků matečných a dceřiných rostlin

 

Pokud vertikutaci doplníme  skarifikaci(vyčesání), dosáhneme dokonalého odstranění stařiny a ještě znásobíme možnost přísunu vzduchu, světla a vláhy. Velice výhodné je táké hned po vertikutaci provést dosetí a třeba i zapískování(či zatažení substrátem) celého trávníku. Dosetí hned po vertikutaci zlepší klíčívost nových semen(semínka zapadají do jemných drážek po vertikutaci) a následné přetažení vrstvou křemičitého písku či substrátu lépe ochrání semínka proti vyschnutí a vyzobání ptactvem, navíc pravidelným pískováním dorovnáváte případné nerovnosti v trávníku.

Závěrem, pokud chcete opravdu kvalitně provést vertikutaci(prořezání)nikoliv vytrhání trávy, použijte určitě kvalitní motorový vertikutátor a na elektrické "napodobeniny" zapomeňte.

A kdy toto všechno dělat? Jakmile bude průměrná teplota mezi 12-15 °C. Obvykle na přelomu dubna a května(letos spíše už v dubnu).

Příště si řekneme něco o aerifikaci a přoč je tolik důležitá.

 

Vyzkoušejte si náš motorový vertikutátor, NYNÍ V AKCI ZA 750 Kč/den!!!jen do konce dubna.

   

24.02.2014

Pro letošní rok jsme pro vás připravili malý seriál "Roční údržba trávníku" a vždy když přijde čas, poradíme co a jakým způsobem by jste měli udělat pro váš trávník aby byl krásný a zdravý.

 

První díl: Pro zimní hnojení je únor ideálním měsícem

Zimní  hnojení je věcí velice často opomíjenou a zanedbávanou. Představa, že v zimě trávník spí a nic nepotřebuje, je úplně špatná. Jakmile se teploty přehoupnou přes 7 °C (POZOR jde o teplotu PŮDY) trávník ožije, proto je důležité aby měl z čeho čerpat a mohl posilovat kořenový systém - z toho vyplývá, že je důležité použít hnojivo s vysokým obsahem draslíku a malým obsahem dusíku (ideálně pouze pomalu rozpustný dusík). Za sebe mohu doporučit, PURE Autumn s obsahem 3% močovinový dusík, 3% organicky vázaný dusík, 2% fosfor, 20% draslík, 3% hořčík v množství 2,5-3,5kg/100m2. Množství zvolte podle stáří, hustoty a konkrétního druhového složení svého trávníku. Důležité je dodržet zásadu, nevstupovat na zmrzlý trávník a s hnojením počkat až na dobu kdy rozmrzne a nebude příliš podmáčený.

 

V příštím díle se budeme věnovat vertikutaci a skarifikaci.

 

17.02.2014

Hledáme brigádnika na výpomoc na sezónu 2014.

Informace na telefonním čísle 603297305.

 

13.01.2014

AKCE před sezónou 2014

Ke každému 25Kg balení hnojiva PURE jednoduchý roční plán hnojení ZDARMA.

 

01.01.2014

PF 2014

 

10.12.2013

Přijímáme rezervace na údržby pro rok 2014!!!

Na další sezónu jsme si pro vás připravili novou službu "STANDARD bez sekání" - pro všechny co rádi relaxují se sekačkou, ale nechtějí řešit kdy, kolik a čím mají pohnojit, nebo jak správně a jak často provést vertikutaci, skarifikaci či aerifikaci trávníku.

Užívejte si svůj trávník.

 

02.09.2013

Sezóna pomalu končí a trávníky potřebují postupně připravit na zimní období. K hnojení by měly být používány již pouze hnojiva s nižším obsahem dusíky a naopak vysokým obsahem draslíku a fosforu. Je vhodný čas pro dosevy nebo výsevy nových trávníků a samozřejmě na vertikutaci, skarifikaci a pískování trávníku. Starší trávníky jejichž podloží je již značně zhutněno je dobré aerifikovat

 

07.08.2013

Nejvyšší čas provést přípravu půdy na setí nových trávníků, v naší půjčovně naleznete vše potřebné. Při půjčení rotavátoru s válcem a srovnávačkou sleva na půjčovné.

 

06.08.2013

Letošní léto je opravdu velice teplé a suché a dokonale prověřil trávníky i ostatní zeleň. Závlaha byla letos velkou výhodou pro udržení pěkného trávníku. Komu ani závlaha nepomohla důvodem může být několik příčin. Hlavní příčinou je obvykle špatně nastavená zálivka, týdení příděl vody by měl být min. 40 litrů na 1 m2(v takovýchto vedrech nc nepokazíte když zálivku ještě o něco zvýšíte a během dne krátkou zálivkou zchladíte trávník), dále to může být závada na tryskách(tryska nezalívá v celé ploše a může mít nějaké mrtvé místo, je nutná výměna trysky). V neposlední řadě se stává zvláště u starších trávníků, že některá místa jsou již zhutněna tak, že zem prostě vodu nepřijímá a zde pomůže už jen aerifikace a pískování.

 

04.06.2013

Máme nahnojeno, půda je silně promáčena, ale trávník vypadá spíš jako by stagnoval. Nově zasetý klíčí pomalu a vypadá to, že dosetí starých trávníků a zničených míst nepomohlo... trávník nezahušťuje

Bohužel jen hnojivo a vláha nestačí, teploty se nám pohybují kolem 12°C a to je málo, resp. je to spodní hranice pro klíčení a ani růst trávy při této teplotě není nijak rychlý.

Ale i na tomto počasí si můžeme najít nějaké pozitivum a využít ho například k identifikaci kritických míst v trávníku, tam kde se nám hromadí voda a vytváří třeba i kaluže, ukazuje nám to na místa kterým musíme po skončení deštivého období věnovat zvýšenou pozornost, jsou to místa kde je půda nejspíše více udusaná a voda zde nemůže tak dobře vsakovat a ani kořenový systém zde nebude mít moc dobré podmínky kořenit hlouběji a hustěji. Proto je důležité poté co půda mírně vyschne provést na takových místech aerifikaci a následně zasypat křemičitým pískem. V půdách jílovitých výhradně dutýmy hroty(třeba aerifikačními vidlemi), ve více propustných (písčitých) půdách stačí i plný hrot, popř. i klasické vidle. 

A JAK NA SPRÁVNOU AERIFIKACI? To si necháme zase na příště....

 

31.05.2013

Máte doma vřetenovou sekačku a není už v nejlepší formě? Připravujeme pro vás broušení vřeten vřetenových sekaček. Žádné zasílání poštou, broušení bude probíhat přímo u nás v provozovně v Brně Kníničkách. Pro bližší informace nás kontaktujte.

 

30.05.2013

Deštivé počasí sice nepřeje relaxaci a pracím na zahradě, ale velice prospívá trávníkům a hlavně vysoké trávě, pro kterou je již nejvyšší čas posekat. Pro ty co nechtějí být zničeni po nekonečných hodinách sekání motorovou kosou, máme připravenu v naší půjčovně bubnovou sekačku DAKR s vlastním pojezdem. Posekat vysokou trávu touto sekačkou je skutečně hračka a s hodinovým výkonem 1000 m2/h je za chvíli hotovo.

 

30.04.2013

Příroda nám ukazuje svoji sílu a my jsme zpět a znovu fungujeme na 100%.

Pro ty, co se chystají k založení trávníku máme nachystano vše potřebné v naší půjčovně zahradní techniky v Brně - Kníničkách a ti co doposud nestihli vertikutaci mohou stále využít naší přechodně sníženou cenu na motorový vertikutátor DOLMAR.

NOVĚ jsme do naší půjčovny přidaly vibrační desku LUMAG která najde uplatnění při vytváření chodníčků na vaší zahradě nebo pokud potřebujete zhutnit drenážní vrstvu při zakládání trávníku. Jako příslušenství k desce můžete mít i gumovou podložku pro hutnění třeba zámkové dlažby.

 

18.04.2013

OMLOUVÁME SE!

Od 24.4. do 28.4.2013 budeme na školení mimo republiku a z tohoto důvodu bude přerušen provoz naší půjčovny a nebudeme v dosahu ani na našem telefonním čísle.

 

16.04.2013

 Vzhledem k tomu, že elektrický vertikutátor z naší půjčovny je rozbitý máme pro vás jako kompenzaci až do odvolání motorový vertikutátor DOLMAR v akční ceně 750Kč/den.

 

9.04.2013

 Zem již rozmrzá a nastává čas na přípravu země pro založení trávníku. Na přípravu země pro vás máme v naší půjčovně připraven kultivátor Husqvarna se šířkou záběru 60 cm, na následné srovnání terénu a rozprostření substrátu srovnávačku Kenyon šíře 92 cm a pro finální osetí a zaválcování secí vozík Gardena a ocelový válec šíře 100 cm, nebo plnící ocelový válec šíře 50 cm.

 

8.04.2013

 Připravujeme pro vás cenové porovnání roční údržby variant STANDARD a GREEN vs. VLASTNÍ ÚDRŽBA

 

5.04.2013

 Příroda se nám brněnsku pomalu probouzí a i trávníky se začínají pomalu hlásit o slovo a hlavně naši pozornost v podobě péče o ně. Po né zrovna ideální zimě, která způsobila celkem problémy s trávníky je důležité nezapomenout na jarní skarifikaci(vyhrabání) poničených míst a vertikutaci celého trávníku s následným pohnojení, ideálně některým z jarních bio hnojiv.

Pro tuto sezónu jsme pro vás do půjčovny pořídili nový výkoný motorový vertikutátor DOLMAR od 11.4.2013 k dispozici v naší půjčovně.

 

29.03.2013

 Módou posledních několika let je pokládání trávního koberce. Trávník je již několik dní po pokládce velice pěkný, během 14-ti dní ho dokonce můžete i zatěžovat. Každá druhá zahradnická firma dnes tvrdí, že položení kobercového trávníku je velice jednoduché, rychlé a dokonce mnohem levnější než klasické založení výsevem.

Podívejme se na to ale selským rozumem. Pokud chceme mít dlouhodobě krásný trávník je třeba, ať už jej zakládáme klasicky nebo použijeme-li kobercový trávník, založit pořádně.

 

Pokud to hodně zjednodšíme, znaméná to začít:

1) drenážní(odvodňovací) vrstvou,

2) dále vrstvou kvalitní zeminy(nebo ideálně trávníkovým substrátem),

3) a poté už je jen na vás jestli trávu vysejete a nebo položíte travní koberec.

 

Třetí bod je jediný rozdílný pro oba typy založení trávníku. Kobercový trávník je rychlá cesta ke krásné zahradě, ale samozřejmě něco to stojí a pokud firmy nabízejí levnou pokládku kobercového trávníku, je to s největší pravděpodobností důsledkem nedostatečné přípravy podkladu, ale to bohužel zjistíte až po 1-2 letech. Pokud zakládá firma trávník výsevem vše co nebylo připraveno pořádně se projeví nejpozději po první zimě, ale většinou již od prvopočátku je vidět že není něco v pořádku.

I kobercový trávník potřebuje dobrou přípravu, protože ani on dobře neporoste pokud se na udusanou hlínu kolem domu rozprostře několik centimetrů substrátu a nebude mít možnost se prokořenit do podkladu a vytvořit tak dostatečně hluboký kořenový systém.

Naštěstí i u takto špatně založených trávníků není nutné vše začít dělat od začátku a investovat tak nemalé částky opakovaně. Naučili jsme se jak pomoci takovému trávníku a rádi pomůžeme i vám. Již během prvních 3 měsíců budete vidět zásadní změny a po roce naší péče svůj trávník již nepoznáte.

 

 

20.03.2013

 Pomalu nám  taje nejspíše již poslední sníh a začínáme vidět jakou spoušť zima na trávnících napáchala. V hojné míře se letošním roce objevuje plíseň sněžná, která způsobila velké množství škod. 

 

plisensneznaJak plíseň sněžná vzniká?

Faktorů je mnoho, 

- protože sníh ležel dlouho a půda pod ním nebyla úplně promrzlá,

- protože jste na podzim hnojili dusíkem, nebo jen více než je třeba,       

- protože je trávník  v závětří,

- protože vegetační vrstva je příliš utužená a nebyla za včasu   provedena aerifikace.

 

Důvodů, proč plíseň sněžná vzniká je příliš mnoho na to, aby se to na jaře napravilo jedním postřikem. Plíseň na trávníku se dobře množí, když je vlhko, pod mrakem a bezvětří. Jakmile odtaje všechen sníh a země dostatečně rozmrzne můžete udělat jen regeneraci trávníku a zaměřit se na prevenci, aby se v dalších letech situace neopakovala.

Pokud plíseň nenapadla krčky trávy nemusí být ještě vše ztraceno a jako první pomoc je dobré ihned poškozená místa důkladně vyhrabat a aplikovat vhodný fugicidní postřik. Jakmile teplota vystoupí na 12-15°C provést dosev poškozených míst a jakmile začne sezóna začít se systematicky věnovat prevenci.

 

 

13.02. 2013

 Trávníky jsou opět pod sněhem, je čas na údržbu sekaček a nákup hnojiv a postřiků pro novou sezónu.

 

3.02. 2013

 Váš trávník ani v zimě nespí, nezapomeňte ho připravit na jaro zimním hnojením. 

Pokud se na trávníku objevila plíseň je nutné místo ošetřit.

 

 

13.10. 2012

 Špičková biologická hnojiva PURE Autumn a PURE Sport and Golf již skladem.

 

16.09. 2012

 Nový stroj v naší stáji pro údržbu vašeho trávníku.

 

 

sekackaALLET17S

 

 

ALLET Kensington 17S

Šíře záběru 43 cm (17")
6-ti nožové kalené vřeteno
Pojezd až 8 km/hod
Motor Kawasaki 3,5 hp
Hladina akustického výkonu 81dB(A)

 

 

 

 

 

13.09. 2012

 Podzim klepe na dveře a váš trávník potřebuje připravit na chladné dny a zimní období již teď.

Nezapomeňte na včasné provedení vertikutace nebo alespoň skarifikace pro omezení vzniku plísní a jiných houboviých onemocnění.

Pomalu se také blíží čas na hnojení podzimními(nikoliv celoročními) hnojivy s vyšším obsahem draslíku a nižším procentem dusíkatých a fosforečných složek.

Vše potřebné pro podzimní údržbu naleznete v naší půjčovně.

Nechcete si dělat starosti s tím jestli jste na něco nezapoměli, pozvěte si nás a nechte si zpracovat nabídku na celoroční údržbu vašeho trávníku, NYNÍ ZA ZAVÁDĚCÍ CENY.

Pokud si nevíte rady, rádi vám poradíme na našem telefonu nebo si můžete domluvit konzultaci přímo u vás na zahradě.

 

10.09. 2012

V nejbližších týdnech bude u nás na půjčovně k prodeji vážené biologické podzimní hnojivo PURE AUTUMN

 

6.09. 2012

 V současné době pracujeme na zprovoznění internetových stránek a přijímáme objednávky na údržbu trávníků.

 

20.08. 2012

Zahájili jsme provoz naší půjčovny a přijímáme objednávky na kosení trávníku.

 

 

 

Více o počasí


Tygrik
© 2012 - 2019  Green Greeninfo@greengreen.czJste 118253 návštěvník.